Yılan Hikayesine Dönen Galatasaray 17-18 İç Saha Formasına Dair Her Şey

Galatasaray’ın gelecek sezon giyeceği forma henüz tanıtılmamasına rağmen çeşitli mağazalarda satışa çıktı.

Formanın resmi lansman tarihi 25 Mayıs. Ancak formalar tanıtım tarihinde satışa sunulabilmesi için doğal olarak tanıtım tarihinden önce mağazalara yollanıyor. Ortaya çıkan karışıklığın sebebinin de normalde satılmaması gereken formaların bu mağazaların işgüzarlığıyla satışa çıkmasından kaynaklandığı söyleniyor. Ancak bu karışıklığın pek rastladığımız bir durum olmaması, rastlasak bile bir veya iki mağazada birlikte gerçekleşebilecek bir olayken Türkiye’nin dört bir yanında formanın satışta olması bize geçen yıl olduğu gibi tanıtım tarihinin ertelenmesi veya yanlış duyurulması gibi birkaç ihtimali daha düşündürtüyor.

Peki geçen yıl ne olmuştu? Geçen sezon formaların lansmanı için belirlenen tarih bilinmeyen bir sebepten -Nike’nin gönüllü olduğunu düşünmüyoruz- ertelenmişti. Bu olay ise formaların yabancı sitelerde ve hatta Nike’nin ABD’deki resmi sitesinde de satışa çıkmasına yol açmıştı. Yine benzer bir karışıklık olmuş olabilir. Ancak Nike’nin Elit Serisi takımlarının iç saha formaları 25 Mayıs’ta toplu olarak tanıtılacak. Bu yüzden bu ihtimal düşük. Kalan en güçlü ihtimal ise formaların satışa çıkış tarihlerinin aracı mağazalara dağıtım tarihiyle karıştırılarak yanlış bildirilmesi. 

Gelelim Galatasaray’ın yılan hikayesine dönen yeni parçalısının detaylarına. Forma, temelde göğsünde zıt şeritler bulunan iki parçalı bir forma. 

Formanın sırtı ise düz sarı renkte.

Süper Lig’de kurallar gereği numara ve isimin yazılacağı kısım parçalı olamıyor ancak alt kısım Galatasaray’ın son yıllarda yaptığı gibi parçalı olabiliyor.

Galatasaray, bu kısmı parçalı yapmayı tercih etmediği gibi sırtı normalde parçalı olabilen taraftara satılan formaların da sırtını parçalı yapmayı tercih etmemiş.

Eğer formanın sırtı parçalı olsaydı forma şu şekilde görünecekti;

Formanın şortu ise kırmızı olarak tanıtılacak.

Galatasaray muhtemelen bu yıl ve geçen yıl da yaptığı gibi gelecek sezon da formayı orijinal kombini olan beyaz şort ve kırmızı konçla giyecektir. Ancak olur da tanıtılacak olan kombin kullanılırsa sahada sarı forma – kırmızı şort giyen bir takım görebiliriz. Zira formanın ekranda genellikle görünen tarafı olan arkası böyle görünecek.

Formanın fiyatının 179 TL olduğunu belirtelim. Dolar’ın geçen sezonki formanın tanıtıldığı tarihten bu yana TL karşısında yaklaşık %20 değer kazandığını göz önünde tutunca 20 TL’lik bir fiyat artışı çok görünmeyebilir ama Türkiye’de bir forma alabilmek için 180 TL’yi gözden çıkarmanın pek de kolay olmadığını da belirtmek gerek.

Galatasaray’ın yeni parçalı forması çetrefilli bir sürecin ardından diğer Nike kullanan takımlarla birlikte 25 Mayıs’da resmi olarak tanıtılacak. Forma ve tanıtılmadan mağazalarda satışa çıkmasıyla ilgili sizin de söylemek istedikleriniz varsa aşağıya yorumunuzu bırakmanız yeterli.