Romai’nin Kurucusu Al Rumaithy’den Esvaphane’ye Özel Açıklamalar

Romai Founder Al Rumaithy Spoke To EsvaphaneRomai’nin kurucusu Khamis Al Rumaithy, Esvaphane’ye özel açıklamalarda bulundu. Geçen yıl Türkiye pazarına girmek için çok uğraştıklarını ve Süper Lig’den bazı takımlarla görüştüklerini aktaran Al Rumaithy; bu takımlar arasında Antalyaspor, Göztepe, Kayserispor ve Galatasaray Basketbol takımlarının yer aldığını, hatta bu kulüpler için çeşitli numuneler de hazırlandığını ancak hedefledikleri anlaşmaları sağlayamadıklarını belirtti.

Dünya çapında da Genk, PAOK, Rosario Central, Gimnasia La Plata, Newells Old Boys, Bolivya Milli Takımı ve Venezuela Milli Takımlarından en az iki tanesiyle anlaşma aşamasına gelindiğini ancak yine mutlu sona ulaşılamadığını belirten Romai’nin kurucusu, bu görüşmeler sırasında ilgili sunumların ve tasarımların Romai’nin eski tasarım müdürü Emre Gültekin tarafından yapıldığını iletti.

Khamis Al Rumaithy’nin ifadesine göre Romai, 2022/23 sezonundan itibaren Türkiye’de en az 1-2 takımla mutlaka anlaşmayı hedefliyor. Ayrıca Türkiye’de bir üretici ve dağıtıcı firmayla anlaşma aşamasına geldiklerini aktaran Khamis Al Rumaithy, bir diğer hedeflerinin de İngiltere ve Güney Amerika pazarlarına girmek olduğunu ve bunun için tecrübeli bir ekibe sahip olduklarını belirtti.

Khamis Al Rumaithy tarafından paylaşılan ve Sportif Ekipman Tasarımcısı Emre Gültekin’in tarafından tasarlanan Romai’nin prototip formalarına yazının içinde göz atabilirsiniz.