Nike İç Saha Formaları 25 Mayıs’ta Tanıtılıyor

Nike, Elit Serisi takımlarının iç saha formalarını 25 Mayıs’ta tanıtıyor. Gelin tanıtılmadan önce formalara bir göz atalım.

FC Barcelona

Barcelona, bu sezon giydiği kusursuz çubuklunun ardından önümüzdeki sezon deneysel bir çubukluyla karşımızda olacak.

Geçen yıl omuzların tamamında yer alan çizgi deseni bu yıl yalnızca sırt kısmında yer alacak. Omuzların önünde delikli bir kumaş tercih edilmiş.

Yine geçen sezon, Nike’nin yeni forma teknolojisi “Vapor” deliklerin desenli formalarda kullanılamadığını görmüştük. Nike bu sorunu çözmüş olacak ki bu yıl desenli formalarda da Vapor delikleri görüyoruz. 

Son olarak Barça’nın yeni çubuklusunun mavi şort  ve mavi konçla kombinleneceğini söyleyelim.

Manchester City

City, gelecek sezon oldukça sade bir formayla mücadele edecek. Formanın omuzları Barça formasında olduğu gibi önü delikli, arkası çizgili desende olacak. Formanın detay rengi ise beyaz.

Barça formasında gördüğümüz “Vapor” deliklere City formasında da rastlamak mümkün.

City, iç saha formasını bu yıl klasiğe dönerek beyaz şortla kombinleyecek. Konç ise bordo detaylı bir beyaz konç olacak. Şüphesiz ki konçun bordo detayları bu formayı bir üst seviyeye çıkaracak etmen olacak.

AS Roma

Nike tarafından Roma için geride bıraktığımız sezonda yalnızca derbilerde giymek üzere çıkarılan “Derby” özel forması çok beğenilmiş olacak ki Roma’nın yeni iç saha forması da siyah yan bantlarla geliyor. Romanın bu formayla birlikte son yıllarda kullanılan bordo-turuncu yerine eski renkleri sarı-kırmızı’ya dönüş sürecini başlattığını da belirtelim.

Roma’nın yeni forması, aynı zamanda Nike’nin omuz desenlerinin en belirgin hissedildiği formalardan birisi.

Roma’nın iç saha forması bu yıl da kırmızı şortla kombinlenecek. 

Formanın konçu ise orijinal kombinde olduğu gibi siyah olacak.

Paris Saint-Germain

PSG, Nike’nin üç yıldır en özenerek çalıştığı takım. Tüm yeni teknolojilerini ve tasarımsal yeniliklerini PSG üzerinden piyasaya tanıtıyorlar. Bu yıl da formaya çok fazla detay eklenmek istenmiş ancak ne yazık ki forma fazla detayla, fazla boğulmuş.

Forma, yine lacivert şort ve konç ile giyilecek.

Internazionale

Inter, çubuklunun zirvesini gördükten sonra, bu yıl biraz ilginç bir formayla mücadele edecek. Formadaki çubukların asimetrik oluşu dikkat çekici.

Forma siyah şortla kombinlenecek. Konç ise geçen yılki göz alıcı sarının ardından yeniden siyaha dönüyor.

Galatasaray

Galatasaray, bu yıl göğüsünde zıt renklere bölünmüş bir şerit olan iki parçalı bir formayla mücadele edecek.

Formanın arkası düz sarı olacak.

Şort ise kırmızı renkte tanıtılacak ancak Galatasaray muhtemelen maçlarda klasik kombini olan beyaz şort – kırmızı konç ile mücadele edecektir.

Galatasaray’ın yeni iç saha forması hakkında detaylı bilgilere ise şu yazımızdan ulaşabilirsiniz: http://esvaphane.com/yilan-hikayesine-donen-galatasaray-17-18-ic-saha-formasina-dair-her-sey/

 

Chelsea ve Tottenham da muhtemelen Nike’nin Elite serisine dahil olacaklar ancak anlaşmalarını henüz bu yıl yaptıkları içni formalar muhtemelen daha geç tanıtılacaktır.

Nike’nin yeni formaları 25 Mayıs’ta tanıtılacak. Sizce bu yıl Nike iyi bir iş çıkarabildi mi? Düşüncelerinizi yorumla bildirebilirsiniz.