İspanya 2018 Dünya Kupası İç Saha Forması SIZDI Spain 2018 World Cup Home Shirt LEAKED

Adidas’ın Dünya Kupası için hazırladığı iç saha formalarını tanıtmasına az bir süre kala formaların resmi satış görselleri de sızmaya başladı.

İspanya İç Saha Forması

1994 Dünya Kupası’nda giyilen iç saha formasından esinlenilerek hazırlanan yeni iç saha formasında orijinal formadaki desene çizgisel bir form kazandırılmış.

Uygulanış itibariyle taklite kaçmadan retro havayı yakalayabilen forma, olası bir başarıda kendine unutulmayacak bir yer daha açabilir tarihte.

İspanya’nın fotoğraflarda görülen yeni iç saha forması da diğer Adidas formalarda olacağı gibi authentic versiyonlarda “curved” bel kesimine sahip olacak. Taraftarla satılan replika formalarda ise bel kesimi alışık olduğumuz biçimde olacak.

Adidas’ın 2018 Dünya Kupası formalarıyla birlikte tanıtacağı yeni bir de teknoloji var. Bu teknolojinin adı “climachill”. Bu teknolojiyi authentic formalarda görme imkanımız olacak. Replika formalar ise “climalite” kumaşlar ile geliyor. adizero ve climacool kumaşların şimdilik rafa kalktığını söyleyebiliriz.

Öte yandan Adidas bu turnuvayla birlikte biraz Nike’yi de andıran “authentic etiket” baskısıyla karşımıza çıkıyor. Adidas bu etiketi yalnızca authentic formaların, sol ön kısmında kullanmayı planlarken, “climachill” veya “climalite” logosu ise sağ önde yer alacak. Fotoğraflarda görünen İspanya formasında ise formanın sol tarafında desen olduğundan authentic etiketi sağa alınmış, climachill logosu ise sağ arka tarafa kaymak zorunda kalmış. Hal böyle olunca Nike’ye bir benzerlik olmamış değil.

İspanya’nın iç saha forması geçen Dünya Kupası’nda yaşanan kombin travmalarının ardından klasik haline dönüyor ve mavi şort – lacivert konçla karşımıza çıkıyor.

Adidas’ın yeni iç saha formalarını 6 Kasım Pazartesi tanıtmasını bekliyoruz.